OKURU, YAZARIYLA VE YAYINCISIYLA BULUŞTURAN FUAR*

  1. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP fuar merkezinde 04-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Afişte dikkati çeken budanmış zeytin ağacından çıkan filizler sanırım edebiyatın sonsuzluğuna, kitapların gücüne ve hayatımızdaki önemine bir vurgu olmuş.

Teması “İyi ki Varsın Edebiyat” olan fuarda onur yazarı Ayla Kutlu okuyucuyla buluşuyor. Onur konuğu ülke olan Kore ise, “İpek Yolu’nun iki Ucu: Türkiye ve Kore” başlığıyla fuarda yer alıyor.

Fuarda yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 850 yayınevi,  sivil toplum kuruluşları ve pek çok yazar, 9 gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri, imza günleri ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 300 etkinlik gerçekleştiriyor.

Her yıl büyüyerek devam eden fuara katılımın geçen yıllara oranla artacağı düşünülüyor. Bu yıl da binlerce kitapsever için (özellikle İstanbullular) her anlamda okuma etkinliğinin çeşitlendiği bir alanda, yayıncılarla ve yazarlarla bir arada, çeşitli etkinlik, söyleşi vb. ile zengin bir kültürel zemin oluşuyor. Fuarda yer alan stantların zenginliği ve yaratıcılığı gözden kaçmıyor.

 

İki fuar bir arada

İstanbul Kitap Fuarı bu sene de TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ve teması “ÜTOPYA” olarak belirlenen ARTİST 2017 / 27. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştiriliyor. Çok renkli, ayrıntılı, teknolojik ve düşündürücü olan bu fuara da uğramadan gitmek olmaz.

 

İlgili ayrıntılara BURADAN ulaşabilirsiniz. Gelecek yılı iple çekiyoruz.

Okumak özgürlüktür!

Bir Cevap Yazın

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: