Ayın Kitabı / Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

“Asıl altın hazineler; mafsalsız, anahtarsız, kapaksız bir kutuda saklanmıştır.”

J.R.R. Tolkien

 

 

‘Dünya ikiye bölünmüştür’ denir Tolkien’ın yapıtı söz konusu olduğunda: Yüzüklerin Efendisi’ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar.

‘Yüzüklerin Efendisi’ son yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor. Bilim kurgu, fantezi, polisiye, best-seller ya da ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantezi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman… Bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakârlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.

Bu ciltte Yüzük Kardeşliği dağılıyor. Frodo ve Sam yüzükle birlikte Mordor’un kapılarından geçmeye çalışırken, yeni bir yol arkadaşı ediniyorlar. Orklara esir düşen Merry ve Pippin, Orta Dünya’nın en lmeski ırkıyla tanışıyorlar. Aragorn, Gimli ve Legolas ise, Orta Dünya’nın kaderini çizecek büyük savaşların ilkine katılıyorlar.

Mayıs ayı boyunca kullanıcılarımız tarafından en çok ödünç alınan bilgi kaynağı ‘Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’ olmuştur.

*Kitap hakkındaki bilgiler kitabın tanıtım bülteninden alınmıştır.

Yer numarası bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir Cevap Yazın

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: