Fight Club’u Nasıl Bilirdiniz?

Fight Club’ı nasıl bilirdiniz?

Çünkü artık “Fight Club” sizin bildiğiniz “Fight Club” değil.

Chuck Palahniuk’un kaleme aldığı, aynı adlı romandan uyarlanan ve David Fincher’ın yönetmenliğini üstlendiği 1999 yapımı kült film Fight Club’a (Dövüş Kulübü’ne) Çin’de farklı bir son yazıldı.

Hatırlarsanız filmin sonunda anlatıcı rolünde The Narrator, Brad Pitt’in hayat verdiği hayali alter egosu Tyler Durden’ı öldürüyordu. Ardından modern medeniyeti çökertme planının bir parçası olarak binaların altına patlayıcı yerleştiriyor, yüzlerce binanın aynı anda patlayışını Marla ile birlikte izliyordu. Bizim bildiğimiz “Fight Club” böyle bitiyordu. Fakat 23 yıl sonra filmin sonu değişti.

Filmin sonuna geldiğinizde siyah bir ekranda şu yazı karşınıza çıkıyor:

“Tyler’ın ipuçlarını takip eden polis planın farkına varmakta gecikmedi, tüm suçluları tutukladı, bombaların patlamasını başarılı bir şekilde engelledi. Mahkemenin ardından Tyler akıl hastanesine gönderilerek psikolojik tedavi gördü. 2012’de hastaneden taburcu edildi.”

Düşününce, “Life is Beautiful” (Hayat Güzeldir) filmi… Özgürlüğe son bir adım kalmışken Guido ölmeseydi, ‘Titanic’ batmasaydı, Jack ve Rose birlikte mutlu mesut yaşasalardı. “I’m Legend” (Ben Efsaneyim) filminde Robert da ölmeseydi.

Peki, siz “Fight Club” için bu yeni son hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fikrinizi yorumda paylaşmayı unutmayın!

Ve bu filmi eski sonuyla izlemek isterseniz sizi Kütüphanemizin Medya Merkezi birimine davet ediyoruz.

İyi seyirler!

Bir Cevap Yazın

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: