Mühendislikte “Knovel” ile kolaylık!

Yakın bir zamanda kütüphanemizde eğitimi düzenlenen, mühendislik alanlarıyla ilgili metinlerin yanı sıra grafiksel veriler barındıran Knovel veritabanı Üniversitemiz araştırmacılarının deneme erişimine açılmıştır.

Peki Knovel araştımacılara ne sunar? Knovel sahip olduğu akıllı tarama yetenekleri, interaktif içerik ve mühendislik araçları ile araştırmacılara, mühendislik bilgilerini hızlı keşfetmenin yanı sıra veri analizi yapma olanağı sunmaktadır. Ayrıca araştırmacılar, Knovel ile elektronik kitaplarda yer alan grafik ve tabloları interaktif olarak inceleyerek, kaydederek ve bu verileri özelleştirerek kendi çalışmalarına entegre edebilirler. Aşağıdaki kısa videoda interaktif tabloları özelleştirip kendi araştırmalarınıza nasıl entegre edeceğinizi bulabilirsiniz.

Knovel ile erişebileceğiniz konular ise şunlardır: Radar teknolojisi, havacılık ve savunma, makine, petrol, kimya, elektrik – elektronik, seramik, inşaat, yapı ve dizayn, çevre ve tekstil mühendislikleri, malzeme bilimi, endüstriyel güvenlik, biyoteknoloji ve ecza, tıbbi alet ve gereçler, kozmetik, yer bilimi, mühendislik yönetimi, kâğıt ve plastik sanayisi, vb. konular.

Bir Cevap Yazın

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: