Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’den Koç Üniversitesi Kütüphanesi , Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kütüphanesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Kütüphanesi, Marmara Üniversitesi Kütüphanesi, Özyeğin Üniversitesi Kütüphanesi ve Yaşar Üniversitesi Kütüphanesi’nin üye olduğu Açık Erişim Arşivleri Konfederasyonu’na (COAR) kütüphanemiz de üye olmuştur.

Kurum profilini yükseltmek, kurumsal, ulusal ve bölgesel düzeyde zaman ve paradan tasarruf etmek, gelişmeleri takip ederek zamanın gerisinde kalmayıp güncelliği korumak, stratejik gelişmelere katkıda bulunmak COAR üyeliğinin başlıca yararları arasında sayılabilir.

COAR, açık erişimi savunan ve eğitim olanakları sunan, üyelerin bu yönde aktif olarak faaliyetlerini sürdürdüğü bir konfederasyondur. COAR'ın yaptığı son ankette üyelerden birinin yorumu dikkat çekmektedir:

"COAR, açık erişimdeki bölgesel ve ulusal girişimlere daha fazla görünürlülük getirmek için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca kurum ve ülkelerin açık erişimden edindiklerini deneyimlerini paylaşabildikleri ve sürekli öğrenmeyi sağlayabilmek için fikir alış-verişi yapabildikleri ideal bir alandır."

Bu alandaki etkileşime katkı sağlamak için kütüphanemiz de COAR'da yerini almıştır.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: