Son Kale Polatlı Belgeseli’nin Galası Yapıldı!

Atılım Üniversitesi’nin yapımcılığını üstlendiği, Polatlı Belediyesi’nin ise ana sponsoru olduğu Son Kale Polatlı Belgeseli’nin galası 27 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirildi. CerModern’de yapılan galaya yaklaşık 200 davetli katıldı.

İzleyenleri Kurtuluş Mücadelemizin verildiği o günlere götüren, duygulandıran, gururlandıran Son Kale Polatlı Belgeseli takdir topladı.

Belgesel galasına önceki dönem TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Yalçın Zaim ve Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, dekanlarımız, Ankara’daki üniversite kütüphanelerinin direktörleri, Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal katıldı.

Atılım Üniversitesi Kadriye Zaim Kütüphanesi Direktörü Emre Hasan Akbayrak’ın proje danışmanlığını üstlendiği, yönetmen Halil İbrahim Güneş’in hayali ve projesi olan bu belgesel; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun korkusuz silah arkadaşlarına ve asil Türk milletine adanmıştı. Belgeselin yönetmen yardımcılığını Dinçer Azapcı, görüntü yönetmenliğini de Erol Korkmaz yaptı. Senaryo Danışmanlığı’nı Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Koordinatörü Kadim Koç yaparken, senaryoyu Gülden Aydın Pınarcı ve Hüseyin Kaya beraber yazdı. Arşiv ve Kaynak Özcan Kılıç, Redaksiyon ise Banu Çermikli tarafından yapıldı.

Yönetmen Halil İbrahim Güneş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Rektörümüz Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ’un konuşmalarının ardından belgeselin gösterimine geçildi. Büyük bir alkış alan belgeselin gösteriminin ardından Rektörümüz ve Polatlı Belediye Başkanı, belgesel ekibine hediyelerini takdim ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir