Yaşayan Kütüphane Etkinliği 11 Nisan’da Atılım Meydan’da!

Yaşayan Kütüphane; toplumsal cinsiyet rolleri, ikili cinsiyet rejimi ve toplumun kabul ettiği normallere uymayan kimliklere sahip insanların (kitapların), o kitaplardan bilgi edinmek, ön yargıları kırmak için onlarla görüşmek isteyen insanlarla (okuyucuların) bir araya geldiği bir kütüphane biçimidir. Çankaya Belediyesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı, ODTÜ ve TEDU Logos Society gibi kurumlar daha önce birçok kez Yaşayan Kütüphane etkinliği düzenlemiş ve çok olumlu geri bildirim alınmıştır.
KASAUM Projesi kapsamında yapılacak etkinlikte de, 11 Nisan Çarşamba günü 12.00-16.00 arasında, toplumsal olarak “norm dışı” görülen ve ayrımcılığa uğrayan  kimliklere sahip 9 kitap (vegan, gay, lezbiyen, trans erkek ve kadın, feminist, biseksüel, gökkuşağı ailesi, HIV+) bir sandalyeye oturacak ve kendilerinden bilgi almak ve önyargılarını yıkmak isteyen okuyucularla buluşacaktır. Bu sayede toplumsal kutuplaşma iklimi kırılarak, farklı kimliklere saygı ve kabullenme kültürüne katkı sağlanmış olacaktır.
KASAUM tarafından düzenlenen Yaşayan Kütüphane etkinliği 11 Nisan 2018 tarihinde, saat 12.00-16.00 arasında, Atılım Meydan’da gerçekleştirilecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir