Hakemli Video Veritabanı JoVE (Tıp, Sağlık Bilimleri ve Mühendislik)

Değerli Öğrencilerimiz ve Mensuplarımız;

Makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli Video Veritabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments)’nin belirli koleksiyonları 15 Haziran 2021 tarihine kadar Üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır. 

JoVE Hakkında;

JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.2) sahip olan tek video veri tabanıdır. An itibariyle, JoVE içerisinde 10.000’den fazla video makale mevcut olup her ay 150 yeni video eklenmektedir. Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir. 

Erişimimize Açılan Koleksiyonlar;

  • JoVE Medicine
  • JoVE Engineering
  • Science Education Clinical Skills Series
  • Science Education Engineering Series

JoVE veritabanı öğrencilerin eğitimine yön verirken aynı zamanda akademisyenlerinde araştırmalarında kullanabileceği video makaleler sunmaktadır.

  • JoVE Science Education (Education)

Öğrenci eğitimi için hazırlanan ve konuları basit şekillerde açıklayan videolardan oluşmaktadır. Akademisyenler bu içerikleri derslerinde eğitim amaçlı olarak kullanabilirler.

  • JoVE Video Journal (Research)

Akademisyenlerin araştırmalarında kullanabilmesi için hazırlanmış videolardan oluşmaktadır. 

Erişim Adresi: https://www.jove.com/access

Saygılarımızla;

Bir Cevap Yazın

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: