1947 – ROSWELL GİZEMİ

(http://psychonauticus.blogspot.com.tr/2012/02/truth-is-hoax-and-that-is-lie.html)

1947 –ROSWELL GİZEMİ
William Mack Brazel, New Mexico – Roswell’de yaşayan bir çiftçiydi. 4 Temmuz 1947 günü ne ile karşılaşacağını kendi bile bilemezdi.
Brazel, 4 Temmuz 1947 günü saat 23.30 dolaylarında ailesiyle beraber evinde zaman geçirmekteydi. Aniden havanın aydınlandığını, gökten bir aracın yere düştüğünü fark etti. Aracın yere çarpmasıyla hafif sarsıntı yaşandı ve Brazel ile ailesi panik içinde evlerinde dışarıya çıktılar.
Brazel, korku içinde aracın düştüğü yere gitti ve gördükleri karşısında kısa süreli bir şok yaşadı. Anlam veremediği araca ait parçalar ve üç insana benzer varlığın yerde yattığını görmüştü. Kendini toparladığında tarih 5 Temmuz 1947’yi göstermekteydi, hemen Amerikan Hava Kuvvetlerine bu kazayı bildirdi.
Bu olayın tanıklarının anlattıklarına göre “Düşen cisim hiçbir uçak modeline benzemeyen daire şeklinde pervanesi, yakıt tankı veya yakıt çıkışı olmayan, mürettebatın hava almasına yarayacak bir düzeneği bulunmayan bir hava aracıydı.”
Kasaba sakinlerinin bir diğer açıklaması aracın mürettebatı hakkındaydı. İki ceset ve bir yaralı insana benzer varlığın olduğu, kafalarının vücutlarına oranla çok büyük, kulaklarının bulunmadığı, ellerinde ve ayaklarında 6’şar parmağın, gözlerinin iri ve siyah, ten renklerinin gri, göbek deliklerinin olmadığı, ellerinin çok uzun, cinsiyetleri belirleyebilecek organların ise zor anlaşılır olduğunu söylemişlerdi.

Amerikan Hava Kuvvetleri olay yerine hiç zaman kaybetmeden gelmişti. Tanıkların anlattıklarına göre çok sayıda özel teçhizatlı araç, özel giysili uzmanlar ve askerlerle olay yerini tellerle çevreleyerek incelemeye başlamışlar ve hemen olay yerinden hava aracını, cesetleri, yaralıyı alarak Amerikan Hava Kuvvetleri Üssü’ne götürmüşlerdi.

(https://www.hayatimdegisti.com/tarihin-en-gizemli-10-olayi.html)

Brazel, olay yerine tekrar gittiğinde kazaya ait birkaç parça daha olduğunu fark etmiş ve 6 Temmuz 1947 günü Amerikan Hava Kuvvetleri Üssü’ne giderek, bulduklarını yetkililere vermişti. Brazel kaza hakkında bilgi almak istediğinde yetkililer olay konusunda konuşmamış ve kendisini oradan uzaklaştırmışlardı.
Roswell kasabasında yaşayan insanlarda ve radyo yayınlarında bu konunun etkileri sürmekteydi. Amerikan Hava Kuvvetleri’nden bir yetkili ilk açıklamasında bulunan aracın ve canlıların dünya dışına ait olduklarını söylemişti. Bir süre geçtikten sonra hükümet yetkilileri olayı hava balonunun düşmesi ve olay yerinde bulunan cesetlerin ise araştırma ve deneylerde kullanılan mankenler oldukları açıklamıştı.
1947 senesinde, Amerikan Hava Kuvvetleri’nde kameramanlık yapan Jack Barnett, Roswell’deki kazanın hem taşınma safhasını hem de cesetlerin otopsilerini kameraya çekmişti. Bu kamera kayıtlarına askeri yetkililer gizlilik nedeniyle el koymak istemiş, Barnett bunu düşünerek kendisine de kamera kayıtlarının yedeklerini çıkarmıştır ve ondan sonra kamera kayıtlarını yetkililere teslim etmiştir.
Jack Barnett, Amerikan Hava Kuvvetlerinden emekliye ayrıldıktan sonra bu olayın insanlar tarafından bilinmesi gerekliliğini düşünmüştü. Ray Santilli, Elvis Presley’le alakalı film çekimi için Barnett’a iş teklifi götürdüğünde Barnett elindeki bu kamera kayıtlarını göstermiştir. Santilli ilk başta görüntülerin net olmayışından bu kamera kayıtlarının doğruluğuna inanmamıştır.
Santilli kamera kayıtlarını 90 kişilik uzman bir ekibe izlettirmişti. Uzmanlar kullanılan tıbbi malzemelerin, otopsinin yapılış tarzının o dönemdeki uygulamalarla birebir aynı olduğunu, otopsiyi yapan doktorun cesedin nasıl inceleyeceği konusundaki uzman olduğu konularını tartışmışlar, araştırmışlar ve cansız manken olamayacağı, gerçek bir ceset olduğu kanısına varmışlardır. Otopsi yapılırken o dönemin Başkanı olan Truman’ında orada bulunduğu belirtilmiştir.
Otopsi kayıtlarını izleyen uzmanlar ve bazı dergi editörleri Micheal Hesemann, Sheffield Üniversitesi Adli Patoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Christopher Milroy’un anlatımlarına göre;

(http://evrimagaci.org/photo/tr/on-maddede-uzayli-karsilasmalari)

“Otopsi ortamının 1947 yılının özelliklerini taşımakta olduğu, tıbbi malzemelerin o dönemde kullanılan araçlar olduğu, otopsiyi yapan doktorların kıyafetlerinin 1947 yılında doktorların giydikleri kıyafetler olduğu ve doktorların otopsi konusunda uzman olduklarının kesin olarak belirlenmiştir. “
Otopsisi yapılan insanımsı varlığın farklılıklarını ise şöyle açıklamışlardı: “Ten yapısının insana benzediğini; fakat ten renginin gri, el ve ayaklarında 6 adet parmak, gözlerinin iri ve siyah, ellerinin bedenine oranla çok uzun, kulaklarının olmadığını, burun ve ağız yapısının belirsiz bir çizgi halinde, göbek deliğinin ise olmadığını gözlemlediklerini söylemişlerdir. Üreme organının ise belirsiz; fakat basık olmasından bu cesedin genç bir bayan olduğunu söylemişlerdir. Boyunun 1.50 cm ve ayağında, vücudunun bazı yerlerinde ölümcül yaralar olduğunu bu yaralardan da kas yapısının insanın kas yapısından çok farklı olduğunu gözlemlemişlerdir. Kafatasının çok zor bir şekilde açıldığı beyin yapısının ve iç organlarının insanlara göre farklılık gösterdiğini; karnının aşırı derece de şişkin olduğu ve bu şişkinliğin dünya atmosferinden kaynaklandığını belirtmişlerdir.” Bu kamera kayıtlarının cansız manken olmayacağını, gerçek bir cesede ait olduğunu tekrarlamışlardır.
Barnett, otopsiyi yapan doktorların isimlerini Santilli’ye söylemiştir. Santilli’nin araştırmalarında sonra gerçekten de o dönemde Amerikan Hava Kuvvetleri’nde bu doktorların görev yaptıkları belirlenmiştir.
Barnett’in kullandığı kamera ve kamera filmleri üzerinde araştırmalar yapılmıştır. Kamera filminin 1927, 1947 ve 1967 yıllarında kullanılan kamera filmleri olduğu belirlenmiştir. Barnett’in kamera kayıtlarının gerçekliği bazı uzmanlarca ve Santilli tarafından kabul edilmiştir. Bunun üzerine Santilli bu kamera kayıtlarını çok büyük bir ücret karşılığı satın almıştır.
1994 yılında Amerika Hava Kuvvetleri ve 509. Bomba Grubu’yla birlikte yaptığı açıklamada, 1947 yılında Roswell’deki kazanın hava balonunun düşmesi ve cansız mankenin parçaları olduğu ifade edilmiştir.
ABD Genel Muhasebe Ofisi’nin (GAO) raporuna göre; görgü tanıklarının anlattıkları kazanın doğru olduğunu; ama hava balonunun yapısından UFO ve içinde bulunan cansız mankenlerin sanki ölü bedenlermiş gibi yanlış bir algılamadan kaynaklandığı belirtilmiştir.
Roswell olayıyla ilgili belgeler ve belgelerdeki bilgiler ya silinmiş ya da yok edilmiştir. 1997 yılında ABD yetkilileri olayı örtbas ederek, konuyu kapatmışlardır.
1947 yılından günümüze uzun bir zaman geçmesine rağmen Roswell olayı hala, insanların açıklayamadığı bir olaydır. Bu olay insanları bu konuda ikiye ayrılmış; kimileri uzayda tek canlının biz olmadığımızı ve dünya dışı varlıklar tarafından ziyaret edildiğimizi, bir diğer kesim ise bu tür olayların normal kazalar olduğunu söylemektedirler.

Otopsi görüntüleri için: https://www.youtube.com/watch?v=U9FDgjNVRzs

Bir Cevap Yazın