Ankara’da Haziran…

ANKARA’DA HAZİRAN…

YAŞAMAYA DAİR 2002-2017

 

 Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi, büyük usta Nazım Hikmet’in 54. Ölüm yıldönümü olan 3  Haziran’da “Yaşamaya Dair 2002-2017” etkinliğini Ankara’lılarla buluşturacak. 18.00’de başlayacak  etkinlikte, usta tiyatrocu Tamer Levent ile besteci Ali Aykaç, şiirleri aracılığıyla ozanın biyografik portresini  çizecek.

 Not: Etkinlik ücretsizdir. Koltuklar numaralıdır. Yer fişlerinizi Yılmaz Güney Sahnesi’den  edinebilirsiniz.

 İletişim: Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi

 Telefon: 0312 2311938

 

 

11. ETHOS ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ

Festival Açılış Programı

 

 Sancar Tunalı Piyano Resitali
 Pantomim Gösterisi – İktidarın Dayanılmaz Ağırlığı
 Dans Gösterisi – Terazi…

 Tarih: 01 – 05 – 06 – 07 – 08 Haziran 2017

 Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi – Yaşar Kemal Konferans Salonu

 


 

 

AŞK DERSLERİ

 

  Oyunda, yazarlar aşkı ve cinselliği ironik bir üslupta anlatıyor. Size yaşamınızda aşk üzerine eşinizin,        sevgilinizin, jinekoloğunuzun, psikoloğunuzun, annenizin, kız kardeşinizin bile söyleyemediği her şeyi bu  oyunda bulabilirsiniz. Füsun Demirel; çevirmenliğini yaptığı, İtalyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame’nin  kaleme aldığı “Seks? Eh, Hayır Demem!” başlıklı oyunu uyarlayarak, kendi çocukluk ve ergenlik anılarından  yola çıkıp kişisel tecrübelerini seyirciyle paylaşıyor. Oyuna aynı zamanda “Tek Kişilik Diyalog”, “Bant  Sistemi” ve “ Tecavüz” oyunları eşlik ediyor. Türkiye’de ve dünyada kadınlık meselesini, kadınların  sorunlarını irdelerken erkeklik meselesi de unutulmuyor. Eğer sevmeyi, aşık olmayı, cinselliği anlayarak  yaşayamıyorsak sürekli olarak bir yanımızın eksik kaldığını ve bunu yarınlara taşımanın insanda yaratacağı  olumsuzlukları hatırlatıyor.

 Tarih: 10 Haziran 2017

 Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi-Yaşar Kemal Konferans Salonu

 Not: Oyun, köy çocuklarına ve Can Yücel Parkı Oğuz Tansel Kütüphanesi’ne ulaştırmak üzere 1 bilet  karşılığında 3 kitap bağışıyla sahnelenecek. 

LÜTFEN KIZIMLA EVLENİR MİSİNİZ?

  

 Tarih: 23 Haziran 2017

 Yer: Yılmaz Güney Sahnesi

 Saat: 19:00

 

 Not: Altı Nokta Körler Derneği yararına oynanacak. Muzaffer İzgü'nün yazdığı, Sedat Atatürk'ün y  önettiği oyun görme engellilere ve ailelerine ücretsiz olacak.

 

 

 

Bir Cevap Yazın